CONCERTOS TEMPADA 2019-2020

   


18 de outubro 2019  – Círculo das Artes – 20:00 h                                        

Real Filharmonía de Galicia       

Dmytro Choni, piano

Gañador do Concurso de piano Paloma O’Shea de Santander

 

F. Schubert: Obertura D. 590 / F. Chopin: Concerto para piano nº 2 / F. Mendelssohn: Sinfoniá nº 3 «Escocesa    ⇒ +info 

26 de novembro  – Círculo das Artes – 20:00 h

Zoar Ensemble

 

L.v. Beethoven: Variaciones sobre La ci darem la mano / W. A. Mozart: Trío para clarinete, pian e fagot Kv. 498 / Quinteto para piano e vento Kv. 452       

 


7 de decembro  –  Círculo das Artes –  20:00 h

Vicente Antequera, barítono / Óscar Oliver, piano

F. Schubert: WINTERREISE                 

 

 


17 de xaneiro  –  Círculo das Artes –  20:00 h

Brentano String Quartet (USA) 

Beethoven 2020 (250 aniversario)

L.V. Beethoven: Cuartetos op. 18 nº 5 e Op. 127

 


25 de xaneiro – Círculo das Artes –  20:00 h

Orquestra Barroca Vigo 430

Pedro Castro, óboe e dirección / Mónica Monteiro, soprano                 

J. S. Bach: Cantatas BWV 84 e BWV 202 / A. Marcello: Concerto para óboe

 


15 de febreiro – Círculo das Artes de Lugo –  20:00 h

Rossane Philippens, violín e dirección

Orquestra Sinfónica Vigo 430

Beethoven 2020 (250 aniversario)

L.V. Beethoven: Concerto para violín en re M /  Sinfonía nº 2   

 


4 de marzo  – Círculo das Artes – 20:00 h

Giorgi Gigashvilli

Gañador do Concurso Internacional de piano Cidade de Vigo 

Obras de F. Chopin, R. Schumann, A. Scriabin e D. Shostakóvich     

 


16 de marzo  – Círculo das Artes – 20:00 h

Ensemble Trifolium

J. P. de Almeida: Un músico ilustrado en terras lucenses

J. P de Almeida: Cuartetos op. 6  e op. 4 / L.v. Beethoven: Cuarteto op. 18 nº 6

     


21 de marzo – Círculo das Artes –  20:00 h

Lina Tur Bonet, dirección

Orquestra Barroca Vigo 430

Coro Rías Baixas 

              

 

J. S: BachPaixón segundo San Xoan

 


4 de abril  – Círculo das Artes – 20:00 h

Cuarteto Quiroga

Programa en preparación 

 

 


 25 de abril – Círculo das Artes –  20:00 h

Rusanda Panfili, violín / Dana Zemtsov, viola

Ensemble Vigo 430

F. Mendelssohn: Octeto en mi m / J. Brahms: Sexteto nº 2

 


14 de maio – Círculo das Artes –  20:00 h

Orquestra Sinfónica de Galicia

José Trigueros, director / María José Ortuño, frauta

Obras de C. Debussy, J. Ibert e F. Poulenc     

 


Venda de entradas: oficinas do Círculo das Artes (horario: 17:00  a 20:00 h)


Colaboran:

  

 

  


XLVII SEMANA DE MÚSICA DO CORPUS – FESTIVAL DE MÚSICA CIDADE DE LUGO 2019

24 de maio – Círculo das Artes – 20:30 h     

Real Filharmonía de Galicia 

Nicolas Altstaedt, violonchelo e dirección     

Ventos de guerra: Ravel, Shostakovich, Kelly e Haydn

+info


25 de maio  – Círculo das Artes – 20:30 h

Forma Antiqva

Eugenia Boix, soprano

Rosa del Ciel – Unha vixe polas emocións do Barroco

+info


28 de maio  –  Casa do Saber USC –  20:30 h

Las Arpas Sonorosas

Tanguendo con voz sonora

+info

 


29 de maio – Círculo das Artes –  20:30 h      

MUSica ALcheMIca

Lina Tur Bonet, Valerio Losito & Mauro Valli (violas d’amore e baryton)

L’amore  

+info


31 de maio – Círculo das Artes –  20:30 h

Orquestra Sinfónica Vigo 430

Paolo Bortolameolli, director / 

Anastasia Kobekina, violonchelo

Hermes e o destino: Octavio Vázquez, Elgar e Chaikovsky

+info


3 de xuño – Círculo das Artes –  20:30 h

El Afecto Ilustrado

Hugo Bolívar, contratenor

Orpheus Britannicus – H. Purcell e Inglaterra

+info


6 de xuño – C. C. O Vello Cárcere –  20:30 h

Germán Díaz & Benxamín Otero 

Trece cancións bonitas

+info

 


 7 de xuño – Círculo das Artes –  20:30 h

Gabriela Montero

Piano

+info

 


 8 de xuño – Círculo das Artes –  20:30 h

Historia do Soldado (Stravinsky)

Mutatio Ensemble

Diego Segade, dirección musical / Brian Rodriguez, dirección escénica

+info


 

Todos os concertos: entrada libre ata completar a cabida


 

Sábado, 25 de maio:  Música na rúa (música nas rúas de Lugo a cargo do alumnado dos conservatorios, escolas de música e agrupacións locais, das 11:45 ás 20:00 h).                                


 Descargar programa en pdf


  


    VI Festival Internacional de Órgano do Corpus Christi de Lugo 

  • Martes, 4 de xuño – Igrexa de San Pedro, 20.30 h

Orquestra Vigo 430 & Giulio Mercati, órgano

Isabel María Rubio Molina, directora

  • Martes, 11 de xuño – Catedral de Santa María de Lugo, 20.30 h

Fabio Ciofini & Giulio Mercati, 2 órganos

  • Martes, 18 de xuño – Catedral de Santa María de Lugo, 20.45 h

Sergio Orabona, órgano

  • Venres, 21 de xuño – Catedral de Santa María de Lugo, 20.45 h

Grupo Vocal Sólo Voces & Ulrike Northoff, órgano

  • Luns, 24 de xuño – Igrexa de Santiago A Nova de Lugo, 20.30 h

Karin Richter, mezzo & Jean-Christophe Geiser, órgano