XLVI SEMANA DE MÚSICA DO CORPUS – FESTIVAL DE MÚSICA CIDADE DE LUGO 2018

18 de maio  – Círculo das Artes – 20:30 h                                             

Cuarteto Quiroga       

Bartók, Schubert, a Morte e a rapaza

+info


22 de maio  – Círculo das Artes – 20:30 h

Los Afectos Diversos & Oniria

Monteverdi e Schütz: tan cerca, tan lonxe

+info


24 de maio  –  Círculo das Artes –  20:30 h

Uri Caine

The World of Yesterday: The (Lost) Soul of Europe

+info


25 de maio – Círculo das Artes –  20:30 h                                                            

Ensemble 1700: 

Dorothee Oberlinger

Dmitry Sinkovsky

Vittorio Ghielmi & Olga Watts

Viaggio musicale 

+info

 


28 de maio – Casa do Saber da USC –  20:30 h

Massimo Spadano & Fernando López Pan

As sonatas para violín e clave de J. S. Bach

+info


31 de maio – Centro Cultural O Vello Cárcere –  20:30 h

Shoah for solo violín & Sacred Temple

Vicente Cueva, violín

+info

 


5 de xuño – Círculo das Artes –  19:30 h

Escalza, Borrego & Del Pino 

Mulleres compositoras

+info

 


9 de xuño – Círculo das Artes –  20:30 h

Accademia del Piacere & Nuria Rial

Muera Cupido

+info


Todos os concertos: entrada libre ata completar a cabida


Producción local: “Tributo a Montes”

21 de maio  Coro Cantar Delas – Igrexa de Santiago A Nova – 18:30 h

27 de maio  Coral do Hospital Xeral – Igrexa de Santiago A Nova – 20:45 h 


Sábado, 2 de xuño:  Música na rúa (música nas rúas de Lugo a cargo do alumnado dos conservatorios e das escolas de música, das 12:00 ás 20:00 h).                                


 Descargar programa en pdf


  


    V Festival Internacional de Órgano do Corpus Christi de Lugo 

  • 1 de xuño – Catedral de Santa María – 20:45 h Hans Ole Thers, órgano
  • 4 de xuño – Igr. de Santiago A Nova – 20:30 h  Lukas Gothszalk, trompeta & Johannes Skudlik, órgano
  • 6 de xuño – Catedral de Santa María – 20:45 h Jan Vermeire & Giulio Mercati, 2 órganos
  • 7 de xuño – Capela do Seminario Diocesano – 20:45 h Lidia Basterretxea, soprano – Claude Hauri, cello e  Giulio Mercati, harmonium
  • 11 de xuño – Catedral de Santa María – 20:45 h Coro Solo Voces e Inge Beck, órgano


 


 

CONCERTOS TEMPADA 2017-2018

 

 


Concertos anteriores da Tempada:


25 de outubro  – Círculo das Artes – 20:00 h                                        

Camerata OSG       

Wladimir Rosinskij, director

⇒ +info         Obras de Vivaldi, Glazunov, Benda, Rosinskij, Hindemith, Delius,    Sibelius e Grieg 


21 de novembro  – Círculo das Artes – 20:00 h

Airas Ensemble

Haruna Takebe, piano

⇒+info       Obras de Beethoven, Bal y Gay e Poulenc

 


1 de decembro  –  Círculo das Artes –  20:00 h

Trío Camilli

Bartosz Woroch , Òscar Alabau e Jean-Sèlim Abdelmoula

Obras de Beethoven, Shostakovich e Brahms

⇒+info


17 de decembro  –  Círculo das Artes –  20:00 h

Banda Filharmónica de Lugo

Iván Martínez Sabio, director 

+ info


Sábado, 20 de xaneiro – Círculo das Artes de Lugo –  20:00 h

Orquestra Sinfónica Vigo 430

David Fons, viola

Vicente Alberola, director

Walton (Concerto para viola) – Shostakóvich (Sinfonía nº 5)

⇒ +info 


28 de febreiro – Círculo das Artes –  20:00 h

The Brahms Project

Josep Colomé, David Apellániz, Juan Luis Gallego e Enrique Bagaría

Cuarteto con piano nº 2 de A. Dvorak / Cuarteto con piano nº 2 de J. Brahms.      


8 de marzo – Círculo das Artes –  20:00 h

Real Filharmonía de Galicia

Paulo Gaio Lima, violonchelo / James Dahlgren, director

F. J. Haydn: Concerto para cello nº 1, Sinfonías nº 25 e nº 45

                                          +info


 

24 de marzo – Círculo das Artes –  20:00 h

Orquestra Sinfónica Vigo 430

Coro Rías Baixas                 

Vicente Alberola, clarinete e dirección

 

 Delia Agúndez (soprano), Ana Jesús Sánchez (mezzo), Diego Neira (tenor), Borja Quiza (barítono)

MOZART:  RÉQUIEM Concerto para clarinete   

⇒ +info

 


10 de abril – Círculo das Artes –  20:00 h

Quantum Ensemble

Cristo Barrios (clarinete), David Ballesteros (violín), Gustavo Díaz-Jerez (piano), Cecilia Bércovich (viola), Ángel Luis Quintana (cello)

 + Info                     “Zíngaros”Obras de Liszt, Bartok e Brahms

 


27 de abril – Círculo das Artes –  20:00 h

Dúo Éter

Irina Bunkova, soprano / Elena Udina, piano

 


5 de maio – Círculo das Artes –  20:00 h

El León de Oro (LDO)

Marco Antonio García de Paz, director

+ info

Programa:

Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525-1594)

Laudate pueri 

Missa Papae Marcelli

Claudio Monteverdi (1567-1643)

Adoramus 

Cantate domino 

Tomás Luis de Victoria (1548-1610)

Magnificat primi toni

Regina Caeli  

 


 Venda de entradas: oficinas do Círculo das Artes (horario: 17:00  a 20:00 h)

 


Colaboran: