CONCERTOS TEMPADA 2017-2018

 

 


Concertos anteriores da Tempada:


25 de outubro  – Círculo das Artes – 20:00 h                                        

Camerata OSG       

Wladimir Rosinskij, director

⇒ +info         Obras de Vivaldi, Glazunov, Benda, Rosinskij, Hindemith, Delius,    Sibelius e Grieg 


21 de novembro  – Círculo das Artes – 20:00 h

Airas Ensemble

Haruna Takebe, piano

⇒+info       Obras de Beethoven, Bal y Gay e Poulenc

 


1 de decembro  –  Círculo das Artes –  20:00 h

Trío Camilli

Bartosz Woroch , Òscar Alabau e Jean-Sèlim Abdelmoula

Obras de Beethoven, Shostakovich e Brahms

⇒+info


17 de decembro  –  Círculo das Artes –  20:00 h

Banda Filharmónica de Lugo

Iván Martínez Sabio, director 

+ info


Sábado, 20 de xaneiro – Círculo das Artes de Lugo –  20:00 h

Orquestra Sinfónica Vigo 430

David Fons, viola

Vicente Alberola, director

Walton (Concerto para viola) – Shostakóvich (Sinfonía nº 5)

⇒ +info 


28 de febreiro – Círculo das Artes –  20:00 h

The Brahms Project

Josep Colomé, David Apellániz, Juan Luis Gallego e Enrique Bagaría

Cuarteto con piano nº 2 de A. Dvorak / Cuarteto con piano nº 2 de J. Brahms.      


8 de marzo – Círculo das Artes –  20:00 h

Real Filharmonía de Galicia

Paulo Gaio Lima, violonchelo / James Dahlgren, director

F. J. Haydn: Concerto para cello nº 1, Sinfonías nº 25 e nº 45

                                          +info


 

24 de marzo – Círculo das Artes –  20:00 h

Orquestra Sinfónica Vigo 430

Coro Rías Baixas                 

Vicente Alberola, clarinete e dirección

 

 Delia Agúndez (soprano), Ana Jesús Sánchez (mezzo), Diego Neira (tenor), Borja Quiza (barítono)

MOZART:  RÉQUIEM Concerto para clarinete   

⇒ +info

 


10 de abril – Círculo das Artes –  20:00 h

Quantum Ensemble

Cristo Barrios (clarinete), David Ballesteros (violín), Gustavo Díaz-Jerez (piano), Cecilia Bércovich (viola), Ángel Luis Quintana (cello)

 + Info                     “Zíngaros”Obras de Liszt, Bartok e Brahms

 


27 de abril – Círculo das Artes –  20:00 h

Dúo Éter

Irina Bunkova, soprano / Elena Udina, piano

 


5 de maio – Círculo das Artes –  20:00 h

El León de Oro (LDO)

Marco Antonio García de Paz, director

+ info

Programa:

Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525-1594)

Laudate pueri 

Missa Papae Marcelli

Claudio Monteverdi (1567-1643)

Adoramus 

Cantate domino 

Tomás Luis de Victoria (1548-1610)

Magnificat primi toni

Regina Caeli  

 


 Venda de entradas: oficinas do Círculo das Artes (horario: 17:00  a 20:00 h)

 


Colaboran: